Bozcaada, Bozcaada Otelleri, Bozcaada Pansiyon, RehberiBozcaada, Bozcaada Otelleri, Bozcaada Pansiyon, Rehberi
Forgot password?

Hasan Tefik Zeytinyağ Lokantası

Available Rooms

No Rooms Found
Restaurantlar
5 star
Restaurantlar
Cumhuriyet Mah. Alsancak Sok. NO:2 Bozcaada-Çanakkale-Türkiye

Hasan Tefik’in çocuklarının kendi yetiştirdikleri zeytinlerin altın damlası yağları, Bozcaada‘nın şirin sokaklarından birinde sağlıklı lezzetlere dönüşüyor.

2012 yılı Haziran ayında misafirlerini ağırlamaya başlayan Hasan Tefik Lokantası, yolu düşenleri zeytinyağlı yemeklerin ağır bastığı menüsüyle karşılıyor. Adanın taze balıklarının ve et çeşitlerinin zenginleştirdiği menüde “asma yaprağında sardalya”, kuşbaşı etle hazırlanan “ada sarması” ve bol fıstıklı “kabak çiçeği dolması” öne çıkan lezzetler.  Sabah kahvaltısında kendi yapımları olan çeşit çeşit reçeller iştah açıyor. Her geçen gün daha da kalabalıklaşan adanın, huzurla keyfini çıkarmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri Hasan Tefik. Asma dallarının gölgelendirdiği sokak akşam saatlerinde kağıt fenerler ile aydınlatılıyor. Ağırlıklı olarak çalınan rembetiko ve özgün müzik tınıları yemeğe eşlik ediyor.

Mekanı işleten adalı Elbir ailesi, Hasan Tefik’ten kalan zeytincilik mirasını devam ettirirken, bir yandan da elde ettikleri yağları bu mekanda taze ve lezzetli yemekler olarak sunuyorlar. Mekanda, bu çok özel sızma zeytinyağları da özel ambalajlarında satışa sunuluyor. Mayıs ve Ekim ayları arasında hizmet veren Hasan Tefik Lokantası misafirlerini bekliyor.

Policies of Hasan Tefik Zeytinyağ Lokantası

Amenities of Hasan Tefik Zeytinyağ Lokantası

  • WI_FI

Guest Reviews (0 reviews)

Please write FAQ here

Hasan Tefik Zeytinyağ Lokantası Restaurantlar

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo